Cyber Security
Awareness Training

Trénink (nejen) kybernetické bezpečnosti formou online hry.
I školení může být zábava!

Clashing je vzdělávací zábavná online hra, která dokáže plně nahradit běžná a často nezábavná školení v oblasti ICT bezpečnosti.

Clashing zajišťuje nejen awareness, ale i skutečnou změnu chování v oblasti ICT bezpečnosti.

Připraveni na souboj s hackerem? Naučte se, jak efektivně ochránit svou organizaci proti kybernetickým útokům.

Clashing minimalizuje bezpečnostní rizika moderním a efektivním způsobem, k tréninku využívá princip hry.

Díky soutěživé herní platformě už nebudete svůj tým nudit, naopak, trénink v oblasti kybernetické bezpečnosti je bude bavit.

Vyzkoušet Clashing

Kde už Clashing vzdělává

Zobrazit další
Česká
spořitelna

Co je Clashing?

Vzdělávací online nástroj, který vytváří a fixuje správné návyky bezpečného chování v kyberprostoru, firemní síti, kanceláři nebo při práci z domova. Díky Clashingu zvýšíte informační a kybernetickou bezpečnost vaší firmy či organizace a ochráníte vaše data a know-how. Nechte své zaměstnance hrát Clashing a nedejte hackerům šanci.

Efektivní učení

Clashing uživatele baví. A je dokázáno, že to, co lidi baví, si lépe a vlastně mimoděk pamatují. Při opakovaném tréninku si automatizují správné reakce a v případě skutečné bezpečnostní hrozby pak reagují rychleji a hlavně správně. 

Jako v životě

Clashing využívá situace, které se opravdu stávají a které většina lidí již sama zažila. Clashing se zaměřuje nejen na fungování v kanceláři, ale i na bezpečnou práci na dálku, ať už třeba z kavárny nebo na home office.

Pohled útočníka

Každý zaměstnanec si může Clashing zahrát také z pohledu útočníka. Díky této optice se z útoků lépe poučí a upevní si správné bezpečnostní návyky. Může si také vybrat, zda si dá souboj proti kolegovi či bude hrát s počítačem

Jak Clashing funguje

Co na Clashing říkají naši zákazníci

Osobně jsem gamifikačním aktivitám věnoval v posledních letech velkou pozornost. Clashing byl prvním projektem, který mě opravdu zaujal. Kombinuje přístupnost s profesionálním přístupem. Hru testuje značný počet našich zaměstnanců a vidíme, že si tuto aktivitu většinou užívají. Výsledky testování a flexibilita řešení nám umožňují nahradit e-learning v oblasti kybernetické bezpečnosti platformou, která bude zaměstnance motivovat k přemýšlení o tématu.

Milan Zrcek
Executive Manager for Information RiskManagement, ČSOB

Pro Clashing jsme se rozhodli tento rok, abychom efektivním způsobem zaměstnancům nahradili klasické testy pro ověření nabitých vědomostí po proběhlém školení kyber bezpečnosti. V praxi to funguje tak, že každý zaměstnanec absolvuje školení vedené lektorem, které je zakončeno interaktivně pomocí nástroje Clashing. Zaměstnanci si tak vzájemně mohou otestovat, zda jsou schopni organizaci ochránit, nebo si naopak vyzkoušet roli hackera. Tuto zábavnou formu školení mohu jen doporučit.

Martin Konečný
Manager, Cyber & Information Security, innogy Česká republika a.s.

Vzdělávací hrou Clashing školíme naše zaměstnance již druhým rokem. Ačkoli se nejedná o školení povinné, pokaždé se zapojí téměř 60 % zaměstnanců, což považujeme za velký úspěch. Na atraktivitě toto školení získává především díky možnosti čelit simulovaným útokům hackera a skvělému grafickému zpracování. Zaměstnanci si z něj odnáší zkušenost, že bezpečné postupy se vyplatí dodržovat. Clashing nyní přichází i s jednodušší alternativou vzdělávat se bez soubojů a já věřím, že se nám pomocí této variability podaří v dalším kvartálu oslovit zbylých 40 % našich zaměstnanců.

Leoš Klofáč
Risk, Compliance and Security Manager, Sazka a.s.

Není to jen další nudné školení. Clashing přináší hravost do vzdělávání zaměstnanců v kybernetické bezpečnosti, je efektivní, časově nenáročný, a zároveň umožňuje různou míru zapojení účastníků - hráčů. Většina kolegů hodnotí zvolenou formu lépe, než stávající řešení.

Pavel Běhal
Manažer bezpečnostní architektury a governance, Česká spořitelna

Hledali jsme v rámci naší transformace efektivní digitální nástroj, který nám pomůže zvýšit povědomí o kybernetické bezpečnosti u našich zaměstnanců. Zaujala nás hravá forma, kterou Clashing nabízí. Zaměstnanci tak ani nevědí, že se vlastně učí. V roce 2022 se nám podařilo Clashing zahrnout do ročního vzdělávacího plánu a jako zpestření jsme přidali prázdninový turnaj. To je další element, který nás na Clashingu baví – spojovat naše zaměstnance napříč všemi kontinenty.

Václav Chaloupka
Chief Digital Officer, ComAp

(Clashing) je povedený kousek – nejenom provedením (to bývá tradičně největší problém). Povedené je to totiž i volbou témat – pokud o počítačové/kybernetické bezpečnosti nic nevíte (nebo víte málo), tak je to dost dobrá cesta, jak se naučit slušnou kupičku velmi praktických věcí.

Daniel Bradbury Dočekal
autor blogu Pooh.cz a specialista na internet a bezpečnost

Koncept školy hrou je starý stovky let, o gamifikaci procesů skrze technologie také slýcháme už nějakou dobu, a proto je hezké konečně vidět nějaké hotové lokální řešení, které nejen funguje, ale také hezky vypadá. Mohu jen doporučit!

Matěj Čuchna
šéfredaktor časopisu ChannelWorld

Dobré je zpracování, každá z karet (útočných i obranných) nabízí potřebné poučení a informace, které umožní lépe pochopit, co se dělo/děje a proč. Nevím, nakolik to byl záměr, ale některé z kroků nejsou zcela 100% jasné – osobně si myslím, že by to tak mělo být. Pokud by akce-reakce byly na první pohled zcela jasné, bylo by to nejen nudné, ale i předvídatelné. Clashing od Anectu je zcela určitě fajn počin.

Daniel Bradbury Dočekal
autor blogu Pooh.cz a specialista na internet a bezpečnost

Užitečné funkce

Snadná správa a provoz

Jediné, co ke školení potřebujete, je počítač a internet. Stačí jen nahrát seznam vašich zaměstnanců do manažerského rozhraní a určit, co se mají konkrétně naučit.

Nastavení dle vašich potřeb

Školení je možné upravit tak, aby odpovídalo potřebám vaší firmy: u každé hrozby lze editovat doplňující informace a vynechat situace, které se vás netýkají. Konkrétním zaměstnancům můžete také přiřadit různá herní prostředí podle jejich role ve firmě.

Clashing také v angličtině

Clashig funguje i v mezinárodních týmech. Vedle češtiny, slovenštiny a angličtiny bude časem i v dalších jazykových verzích. Navíc každý z hráčů může hrát v jiném jazyce a přitom mohou hrát proti sobě.

Reporty
o činnosti

Administrátoři hry mohou sledovat aktivity uživatelů a vidět jejich výsledky.
Z reportingu také poznáte, jak se zaměstnancům daří ve vzájemných soubojích.

Školení
dle norem

Clashing je v souladu s aktuálními právními předpisy a normami. Splňuje požadavky ISO 27001, a plně tak nahrazuje klasické školicí nástroje. Zapomeňte na nudná školení, nechte své zaměstnance hrát Clashing a nedejte hackerům šanci.

Uvažujete o využití Clashingu ve vaší firmě? 

Chci vyzkoušet zdarmaChci se dozvědět víc 

Na co se nejčastěji ptáte

Jak se Clashing hraje?

Zaměstnanci hrají proti sobě (jeden jako hacker-útočník, druhý jako obránce) nebo hrají proti počítači. Oboustranný pohled jim pomáhá pochopit, proč je to či ono chování nebezpečné a jak jej může temná strana zneužít.

Musí mít uživatelé zkušenosti z jiných her, aby zvládli Clashing?

Vůbec ne. Clashing je vyvinut tak, aby ho zvládl opravdu každý, třeba vaše účetní, kterou hry jinak nezajímají.

Jaké situace hra pokrývá?

V tuto chvíli hra obsahuje dějiště Kancelář, Mimo kancelář, Počítač & mobil, Home office, Internet a sociální sítě.

Jak časově je hra náročná?

Jedna partie trvá přibližně 15 minut, takže se dá stihnout během odpolední kávy. Zaměstnanci mohou hrát opakovaně a v případě potřeby hru kdykoliv přerušit a později se k ní vrátit.

Pro koho je Clashing určen?

Pro firmy, které berou bezpečnost vážně, a jejich zaměstnance. Clashing je designován jako školení pro všechny – od vedení přes sales a marketing až po účtárnu. Bezpečnost ve firmě se totiž týká každého.

Hodí se hra pro malou, nebo velkou firmu?

Clashing je vhodný pro firmy a organizace všech velikostí. Počet účtů, které si můžete zřídit, není nijak limitován.

Kolik Clashing stojí?

Cena za licenci se odvíjí od počtu zaměstnanců s přístupem do hry. Napište nám na info@clashing.com, rádi vám poskytneme aktuální ceník.

Jak probíhá zavádění hry do firmy?

Celé řešení je poskytováno jako cloudová služba, pro provoz tak potřebujete pouze webový prohlížeč. Zaměstnance do hry pozvete jen pár kliky v administračním rozhraní. Je to tak snadné, že to zvládne kdokoli. Pro představení hry vašemu týmu můžete využít připravených materiálů (plakáty pro umístění v prostoru kanceláří apod.). A v případě zájmu nabízíme i služby našich konzultantů, kteří vám s nasazením hry a komunikací do firmy pomohou.

Jsou pro zavedení do firem nějaké technické požadavky/limity?

Pro hru stačí běžný počítač s připojením k internetu a rozlišením alespoň 1024x768 px. Hra je kompatibilní se všemi nejpoužívanějšími prohlížeči včetně Internet Explorer 11.

Přináší Clashing ještě něco jiného než bezpečnostní trénink zaměstnanců?

Clashing vám pomáhá snížit především bezpečnostní rizika spojená s útoky hackerů. Kromě toho můžete Clashing využít i jako inovativní HR nástroj, který bude zaměstnance bavit. Můžete pořádat souboje mezi zaměstnanci a využít jich pro zlepšení firemní kultury. Firmy, které neberou bezpečnost na lehkou váhu, posilují svou důvěryhodnost a zlepšují reputaci.